RLP73M3AR024JTE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLP73M3AR024JTE
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 0.024 OHM 5% 2W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
502
Единечната цена
$0.71000
Листови со податоци онлајн
RLP73M3AR024JTE PDF
 • серија:RL73, CGS
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:24 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Current Sense
 • температурен коефициент:±400ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AT0805CRD0773K2L

AT0805CRD0773K2L

Yageo

RES SMD 73.2KOHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 929.022

$0.10764

CRGV2512F221K

CRGV2512F221K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 221K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 704.126

$0.14202

M55342H08B30E1RWS

M55342H08B30E1RWS

Vishay / Dale

RES SMD 30.1K OHM 1% 0.8W 2010

На залиха: 8.895

$12.36600

RT0805DRE07196RL

RT0805DRE07196RL

Yageo

RES SMD 196 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.978.367

$0.01433

RN73R1JTTD4123B50

RN73R1JTTD4123B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 412K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RT1210WRD071K21L

RT1210WRD071K21L

Yageo

RES SMD 1.21KOHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 103.781

$1.05992

ERJ-P6WJ150V

ERJ-P6WJ150V

Panasonic

RES SMD 15 OHM 5% 1/2W 0805

На залиха: 232.558

$0.43000

RN73R1JTTD7151F25

RN73R1JTTD7151F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.15K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RGT1608P-6342-B-T5

RGT1608P-6342-B-T5

Susumu

RES 63.4 KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.074.113

$0.09310

PE0603JRF7W0R05L

PE0603JRF7W0R05L

Yageo

RES 0.05 OHM 5% 1/5W 0603

На залиха: 722.282

$0.13845

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв