RN73H1ETTP1490D25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1ETTP1490D25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 149 OHM 0.5% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07840
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:149 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CPF0201D60R4E1

CPF0201D60R4E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 60.4 OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 992.555

$0.10075

ERJ-6CWFR010V

ERJ-6CWFR010V

Panasonic

RES 0.01 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 185.185

$0.54000

RN73H2BTTD24R9C25

RN73H2BTTD24R9C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24.9 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

UR73VD2BTTD10L0F

UR73VD2BTTD10L0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10M OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 169.491

$0.59000

RMCP2010FT226R

RMCP2010FT226R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 226 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

CRCW06038R20FKTA

CRCW06038R20FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 8.2 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.090.133

$0.01642

RN73R2ATTD4532F10

RN73R2ATTD4532F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 45.3K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 721.500

$0.13860

AA0603FR-07237KL

AA0603FR-07237KL

Yageo

RES SMD 237K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 8.149.959

$0.01227

CRCW060330K9DHEAP

CRCW060330K9DHEAP

Vishay / Dale

RES SMD 30.9KOHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.898.550

$0.03450

RN73H2ATTD9310D50

RN73H2ATTD9310D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 931 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв