RK73G1ETTP6980D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73G1ETTP6980D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 698 OHM 0.5% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04950
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73G
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:698 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RCL0612340RFKEA

RCL0612340RFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 340 OHM 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 2.204.099

$0.04537

RN73H2ATTD2230A10

RN73H2ATTD2230A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 223 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 254.874

$0.39235

CPF0402B48R7E1

CPF0402B48R7E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 153.846

$0.65000

WR12X4323FTL

WR12X4323FTL

Walsin Technology

RES 432K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.948.963

$0.00627

RK73G2BTTD6193C

RK73G2BTTD6193C

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 1.743.375

$0.05736

SG732ATTD224K

SG732ATTD224K

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 220K OHM 10% 1/8W 0805

На залиха: 2.520.161

$0.03968

RN73H1JTTD2982D50

RN73H1JTTD2982D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 29.8K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73H2BTTD2871B50

RN73H2BTTD2871B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.87K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

CR041243F

CR041243F

Meritek

RES SMD 124K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 6.978.367

$0.01433

PAT0603E67R3BST1

PAT0603E67R3BST1

Vishay

RES SMD 67.3 OHM 0.1% 0.15W 0603

На залиха: 336.700

$0.29700

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв