RP73D2B226KBTDF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RP73D2B226KBTDF
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.32378
Листови со податоци онлајн
RP73D2B226KBTDF PDF
 • серија:RP73, Holsworthy
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:226 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT1206CRD0735R7L

RT1206CRD0735R7L

Yageo

RES SMD 35.7 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.161.980

$0.08606

RN73H2ATTD1291A25

RN73H2ATTD1291A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.29K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 329.218

$0.30375

AT0402DRE07221RL

AT0402DRE07221RL

Yageo

RES SMD 221 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 2.972.651

$0.03364

SG73P2ATTD5493D

SG73P2ATTD5493D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 549K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.050.640

$0.03278

CRGCQ2512J2M2

CRGCQ2512J2M2

TE Connectivity AMP Connectors

CRGCQ 2512 2M2 5%

На залиха: 238.095

$0.42000

M55342E02B255ARWS

M55342E02B255ARWS

Vishay / Dale

RES SMD 255 OHM 0.1% 1/8W 0505

На залиха: 9.623

$11.43000

RMCP2010FT4R75

RMCP2010FT4R75

Stackpole Electronics, Inc.

RES 4.75 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 920.132

$0.10868

RN731JTTD7501F10

RN731JTTD7501F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.5K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 1.073.537

$0.09315

RT0805DRD075K49L

RT0805DRD075K49L

Yageo

RES SMD 5.49K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.862.495

$0.02589

RN731JTTD6341C10

RN731JTTD6341C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.34K OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 442.282

$0.22610

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв