CHP2010K1801FNT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CHP2010K1801FNT
Производителот
Vishay / Sfernice
Опис
RES SMD THICK FILM 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$5.41020
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:*
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:-
 • толеранција:-
 • моќност (вати):-
 • составот:-
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-
 • пакет / куќиште:-
 • добавувач уред пакет:-
 • оценки:-
 • големина / димензија:-
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:-
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73S2BTTD135G

SG73S2BTTD135G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.3M OHM 2% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

RCL1218140RFKEK

RCL1218140RFKEK

Vishay / Dale

RES SMD 140 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 920.132

$0.10868

ERJ-PA2F9313X

ERJ-PA2F9313X

Panasonic

RES SMD 931 KOHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 4.478.280

$0.02233

RN73H2BTTD2841D10

RN73H2BTTD2841D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.84K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

$0.18425

WK73S2BTTD1R50F

WK73S2BTTD1R50F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.5 OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 2.034.174

$0.04916

RN73R2BTTD5111B10

RN73R2BTTD5111B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.11K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 336.700

$0.29700

RK73G1ETTP8252C

RK73G1ETTP8252C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 82.5K OHM 0.25% 1/10W 0402

На залиха: 1.782.531

$0.05610

RG1608N-2610-W-T5

RG1608N-2610-W-T5

Susumu

RES SMD 261 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 358.037

$0.27930

AR0805FR-072K7L

AR0805FR-072K7L

Yageo

RES SMD 2.7K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.271.455

$0.07865

RT0805BRD073K2L

RT0805BRD073K2L

Yageo

RES SMD 3.2K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 2.338.634

$0.04276

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв