RN73R1ETTP8981F50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1ETTP8981F50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 8.98K OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06630
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.98 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPU0603160RBZEN00

TNPU0603160RBZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 160 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 109.747

$0.91118

RNCF1206BTE8K20

RNCF1206BTE8K20

Stackpole Electronics, Inc.

RES 8.2K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.410.835

$0.07088

M55342K02B232ARWS

M55342K02B232ARWS

Vishay / Dale

RES SMD 232 OHM 0.1% 1/8W 0505

На залиха: 9.623

$11.43000

RNCF0805BTC1K96

RNCF0805BTC1K96

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.96K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.909.490

$0.05237

RN73H1ETTP5690F10

RN73H1ETTP5690F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 569 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 821.018

$0.12180

RG1005N-4992-D-T10

RG1005N-4992-D-T10

Susumu

RES SMD 49.9KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 650.956

$0.15362

MP725-25.0-1%

MP725-25.0-1%

Caddock Electronics, Inc.

RES SMD 25 OHM 1% 25W DPAK

На залиха: 18.651

$6.97000

RNCF0805BTC82K0

RNCF0805BTC82K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 82K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.909.490

$0.05237

RN73R1JTTD7320B10

RN73R1JTTD7320B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 732 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 484.848

$0.20625

D55342H07B56B2RWS

D55342H07B56B2RWS

Vishay / Dale

RES SMD 56.2K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв