RMCF2512JT1M50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF2512JT1M50
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 1.5M OHM 5% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03795
Листови со податоци онлајн
RMCF2512JT1M50 PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.5 MOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD2371C25

RN73R2BTTD2371C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.37K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

RN73H1JTTD30R9D25

RN73H1JTTD30R9D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.9 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

CR1206-8W-6192FT

CR1206-8W-6192FT

Venkel LTD

RES 61.9K OHM 1% 1/8W 1206

На залиха: 14.492.753

$0.00690

CRGH2512F619R

CRGH2512F619R

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 619 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 542.593

$0.18430

ERJ-P08F1960V

ERJ-P08F1960V

Panasonic

RES SMD 196 OHM 1% 2/3W 1206

На залиха: 3.258.390

$0.03069

RS73G2BTTD1961B

RS73G2BTTD1961B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.96K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

RN731JTTD2202D50

RN731JTTD2202D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

CR022374F

CR022374F

Meritek

RES SMD 2.37M OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 3.514.938

$0.02845

TNPW08052K40BEEN

TNPW08052K40BEEN

Vishay / Dale

RES 2.4K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 322.061

$0.31050

RK73G2ATTD1503D

RK73G2ATTD1503D

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв