RG2012N-1370-W-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG2012N-1370-W-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 137 OHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.30723
Листови со податоци онлајн
RG2012N-1370-W-T5 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:137 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RGT1608P-564-B-T5

RGT1608P-564-B-T5

Susumu

RES 560 KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 751.879

$0.13300

D55342K07B3E32RS3

D55342K07B3E32RS3

Vishay / Dale

RES SMD 3.32K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 61.797

$1.78000

WSK25121L000FEA

WSK25121L000FEA

Vishay / Dale

RES 0.001 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 71.895

$1.53000

M55342E12B56A2PWS

M55342E12B56A2PWS

Vishay / Dale

RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 9.985

$11.01600

RK73G2ATTD6803C

RK73G2ATTD6803C

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

AF0201FR-0749K9L

AF0201FR-0749K9L

Yageo

RES SMD 49.9K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 5.747.126

$0.01740

RNCF0402DTE121R

RNCF0402DTE121R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 121 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.196.721

$0.01220

RN73H1ETTP1801F10

RN73H1ETTP1801F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.8K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 821.018

$0.12180

CRCW0201866KFNED

CRCW0201866KFNED

Vishay / Dale

RES SMD 866K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H1JTTD1980D10

RN73H1JTTD1980D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 198 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 643.252

$0.15546

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв