CPF0805B374KE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPF0805B374KE
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 374 KOHM 0.1% 1/10W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10578
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CPF, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:374 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
M55342H03B4B87RWS

M55342H03B4B87RWS

Vishay / Dale

RES SMD 4.87K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 10.357

$10.62000

RP73PF1E127KBTDF

RP73PF1E127KBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES 127K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.007.049

$0.09930

RN73H1JTTD1002F50

RN73H1JTTD1002F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 270.270

$0.37000

RT0603BRE0745K3L

RT0603BRE0745K3L

Yageo

RES SMD 45.3KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 263.157

$0.38000

CRCW060335K7FKEAHP

CRCW060335K7FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 35.7K OHM 1% 1/3W 0603

На залиха: 4.955.401

$0.02018

ERJ-U0XF2701Y

ERJ-U0XF2701Y

Panasonic

RES 2.7K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 1.638.806

$0.06102

RT0201FRE07523RL

RT0201FRE07523RL

Yageo

RES SMD 523 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 2.027.986

$0.04931

RN731JTTD5101D50

RN731JTTD5101D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.1K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RT0805DRD07140KL

RT0805DRD07140KL

Yageo

RES SMD 140K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.862.495

$0.02589

RS73G2ATTD2613B

RS73G2ATTD2613B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 261K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв