RN73R2ATTD1433D100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD1433D100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 143K OHM 0.5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06630
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:143 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW060319K6DEEA

TNPW060319K6DEEA

Vishay / Dale

RES 19.6K OHM 0.5% 1/8W 0603

На залиха: 2.004.811

$0.04988

RN73R1ETTP2133D50

RN73R1ETTP2133D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 213K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

AT0805BRD074K99L

AT0805BRD074K99L

Yageo

RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 619.233

$0.16149

RS73F1JTTD5103F

RS73F1JTTD5103F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 510K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

$0.05244

CRGH0805F4K42

CRGH0805F4K42

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 4.42K OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 7.468.259

$0.01339

AA1206FR-07113KL

AA1206FR-07113KL

Yageo

RES SMD 113K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.397.893

$0.02943

TNPW080522K1BECN

TNPW080522K1BECN

Vishay / Dale

RES 22.1K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 272.420

$0.36708

6-2176092-5

6-2176092-5

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 144.927

$0.69000

ERJ-2BWJR051X

ERJ-2BWJR051X

Panasonic

RES 0.051 OHM 5% 1/4W 0402

На залиха: 188.679

$0.53000

RL1206FR-070R5L

RL1206FR-070R5L

Yageo

RES 0.5 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 243.902

$0.41000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв