AC0805JR-072KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AC0805JR-072KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 2K OHM 5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
6604
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
AC0805JR-072KL PDF
 • серија:AC
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0201FRE07226RL

RT0201FRE07226RL

Yageo

RES SMD 226 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 2.027.986

$0.04931

RG1608N-272-W-T5

RG1608N-272-W-T5

Susumu

RES SMD 2.7KOHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 358.037

$0.27930

SG73P2BTTD131J

SG73P2BTTD131J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 130 OHM 5% 1/3W 1206

На залиха: 5.268.703

$0.01898

RN73C2A28K7BTD

RN73C2A28K7BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 28.7 KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 417.292

$0.23964

RMCF0603JJ1K00

RMCF0603JJ1K00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RCS0603680RFKEA

RCS0603680RFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 680 OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 666.666

$0.15000

ERJ-14YJ245U

ERJ-14YJ245U

Panasonic

RES SMD 2.4M OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 500.000

$0.20000

RNCF1206DTE158K

RNCF1206DTE158K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 158K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.539.360

$0.03938

RN73H2BTTD1010B50

RN73H2BTTD1010B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 101 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

CPF1206B5R62E1

CPF1206B5R62E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 5.62 OHM 0.1% 1/8W 1206

На залиха: 617.894

$0.16184

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв