RK73H2ATTD1021D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H2ATTD1021D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.02K OHM 0.5% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02970
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.02 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
Y40631K00000T0W

Y40631K00000T0W

VPG Foil

RES SMD 1K OHM 0.01% 1/2W 1206

На залиха: 16.735

$8.36570

RN73R1JTTD3201A05

RN73R1JTTD3201A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.2K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 187.969

$0.53200

RV1206FR-07196KL

RV1206FR-07196KL

Yageo

RES SMD 196K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 2.469.135

$0.04050

CRCW12063K01FKEAHP

CRCW12063K01FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 3.01K OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 217.391

$0.46000

RK73H2ATTD2492D

RK73H2ATTD2492D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24.9K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.367.003

$0.02970

RN73R2ETTD2261D10

RN73R2ETTD2261D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 504.617

$0.19817

RN731JTTD78R7C50

RN731JTTD78R7C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 78.7 OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

ERJ-1GNF1872C

ERJ-1GNF1872C

Panasonic

RES SMD 18.7K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN731JTTD1060B50

RN731JTTD1060B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 106 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

ERJ-S1DF29R4U

ERJ-S1DF29R4U

Panasonic

RES SMD 29.4 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 762.892

$0.13108

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв