TNPW06032K00BYTA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW06032K00BYTA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.47880
Листови со податоци онлајн
TNPW06032K00BYTA PDF
 • серија:TNPW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW12182K20FKEK

CRCW12182K20FKEK

Vishay / Dale

RES SMD 2.2K OHM 1% 1W 1218

На залиха: 920.132

$0.10868

RN73H2ATTD7321C25

RN73H2ATTD7321C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.32K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

RG1005N-1472-W-T1

RG1005N-1472-W-T1

Susumu

RES SMD 14.7K OHM 1/16W 0402

На залиха: 216.995

$0.46084

Y1628100K000B9W

Y1628100K000B9W

VPG Foil

RES SMD 100K OHM 0.1% 3/4W 2512

На залиха: 9.662

$11.38480

RCS04029R10JNED

RCS04029R10JNED

Vishay / Dale

RES SMD 9.1 OHM 5% 1/5W 0402

На залиха: 8.143.322

$0.01228

ERJ-U03F6981V

ERJ-U03F6981V

Panasonic

RES 6.98K OHM 1% 1/10W 0603 SMD

На залиха: 5.385.029

$0.01857

RN73H2ETTD11R8F25

RN73H2ETTD11R8F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.8 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RN73R1JTTD1502D50

RN73R1JTTD1502D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RG3216V-1181-P-T1

RG3216V-1181-P-T1

Susumu

RES SMD 1.18KOHM 0.02% 1/4W 1206

На залиха: 52.512

$2.09475

SR732BTTDR698F

SR732BTTDR698F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 1.346.801

$0.07425

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв