RN73R2ATTD5420F50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD5420F50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 542 OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06630
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:542 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73H2BRTTD71R5F

RK73H2BRTTD71R5F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 71.5 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.050.640

$0.03278

AA1210FR-071M5L

AA1210FR-071M5L

Yageo

RES SMD 1.5M OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.731.494

$0.03661

RT1206BRC07430KL

RT1206BRC07430KL

Yageo

RES SMD 430K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 435.729

$0.22950

SG73S2BTTD11R3D

SG73S2BTTD11R3D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.3 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.520.161

$0.03968

RC1210FR-07124KL

RC1210FR-07124KL

Yageo

RES SMD 124K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 5.125.576

$0.01951

CRCW0603576KFKEA

CRCW0603576KFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 576K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SR731ETTPR30G

SR731ETTPR30G

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 791.452

$0.12635

RN73H2ETTD68R0F100

RN73H2ETTD68R0F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 68 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

RHC2512FT29R4

RHC2512FT29R4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 29.4 OHM 1% 2W 2512

На залиха: 330.633

$0.30245

RN73R2ETTD4171A25

RN73R2ETTD4171A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 283.728

$0.35245

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв