ERJ-S02F9102X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-S02F9102X
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 91K OHM 1% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05177
Листови со податоци онлајн
ERJ-S02F9102X PDF
 • серија:ERJ-S02
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:91 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CPF0603B4K3E1

CPF0603B4K3E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 169.491

$0.59000

RN73H1JTTD2402F25

RN73H1JTTD2402F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RC0201DR-0722K6L

RC0201DR-0722K6L

Yageo

RES SMD 22.6KOHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 4.926.108

$0.02030

RT1206DRE0729R4L

RT1206DRE0729R4L

Yageo

RES SMD 29.4 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.703.703

$0.02700

RMCF0603FT820K

RMCF0603FT820K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 820K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-3EKF59R0V

ERJ-3EKF59R0V

Panasonic

RES SMD 59 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

M55342E06B4E22RTS

M55342E06B4E22RTS

Vishay / Dale

RES SMD 4.22K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 19.651

$6.61520

D55342H07B2E26RTS

D55342H07B2E26RTS

Vishay / Dale

RES SMD 2.26K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 19.651

$6.61520

RNCF0603BKE54R9

RNCF0603BKE54R9

Stackpole Electronics, Inc.

RES 54.9 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RC2512FK-07560KL

RC2512FK-07560KL

Yageo

RES SMD 560K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.638.269

$0.06104

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв