RK73H1ERTTP1964F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H1ERTTP1964F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.96M OHM 1% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01491
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73-RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.96 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WSL1206R0200FTB

WSL1206R0200FTB

Vishay / Dale

RES 0.02 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 238.095

$0.42000

MCW0406MD2801BP100

MCW0406MD2801BP100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 2.8K OHM 1/4W 0604 WIDE

На залиха: 519.480

$0.19250

RN73C1J1K18BTDF

RN73C1J1K18BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 1.18KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 280.497

$0.35651

RN73R2BTTD3832D100

RN73R2BTTD3832D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 38.3K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

WK73R2BTTD44R2F

WK73R2BTTD44R2F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 44.2 OHM 1% 1W 1206

На залиха: 2.070.393

$0.04830

RN73H1ETTP1051B50

RN73H1ETTP1051B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.05K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RN73H1ETTP2743C25

RN73H1ETTP2743C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 274K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

CR0402-FX-1303GLF

CR0402-FX-1303GLF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 130K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

ERJ-2RKD91R0X

ERJ-2RKD91R0X

Panasonic

RES 91 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.264.462

$0.01210

MLF14FTE178K

MLF14FTE178K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 178K OHM 1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 2.424.242

$0.04125

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв