RN73H2BTTD8980C10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD8980C10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 898 OHM 0.25% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.27000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:898 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WSR2R0250FEA

WSR2R0250FEA

Vishay / Dale

RES 0.025 OHM 1% 2W 4527

На залиха: 78.571

$1.40000

RMCF2010FT8K25

RMCF2010FT8K25

Stackpole Electronics, Inc.

RES 8.25K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

$0.03795

SG73W3ATTE820M

SG73W3ATTE820M

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 82 OHM 20% 1W 2512

На залиха: 384.585

$0.26002

CPF0805B33RE1

CPF0805B33RE1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 33 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 169.491

$0.59000

HV732HTTE5603F

HV732HTTE5603F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 560K OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 502.916

$0.19884

SG73P2ETTD3R9G

SG73P2ETTD3R9G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.9 OHM 2% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

RN73H2BTTD26R1D100

RN73H2BTTD26R1D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.1 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RCP0505W27R0GS2

RCP0505W27R0GS2

Vishay / Dale

RES SMD 27 OHM 2% 1.4W 0505

На залиха: 72.944

$1.50800

PAT0805E2911BST1

PAT0805E2911BST1

Vishay

RES SMD 2.91K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 322.061

$0.31050

RN73R1JTTD3702A25

RN73R1JTTD3702A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 37K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 404.040

$0.24750

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв