RN73H1JTTD32R4D50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD32R4D50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 32.4 OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06560
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:32.4 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RK73H1JTTD30R9D

RK73H1JTTD30R9D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.9 OHM 0.5% 1/8W 0603

На залиха: 3.885.003

$0.02574

M55342H02B2E20RWS

M55342H02B2E20RWS

Vishay / Dale

RES SMD 2.2K OHM 1% 1/8W 0505

На залиха: 9.623

$11.43000

RT1206FRE07806RL

RT1206FRE07806RL

Yageo

RES SMD 806 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.250.000

$0.01600

CRGS2512J6R8

CRGS2512J6R8

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 6.8 OHM 5% 1.5W 2512

На залиха: 288.608

$0.34649

MCU08050C5104FP500

MCU08050C5104FP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 5.1M OHM 1% 1/5W 0805

На залиха: 1.785.714

$0.05600

RCP0603B360RJEB

RCP0603B360RJEB

Vishay / Dale

RES SMD 360 OHM 5% 1.5W 0603

На залиха: 117.481

$0.85120

HV733ATTE9093F

HV733ATTE9093F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 909K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 339.109

$0.29489

RN73R2ATTD8250D100

RN73R2ATTD8250D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 825 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

CRCW1206332RFKEAHP

CRCW1206332RFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 332 OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 217.391

$0.46000

RT0603BRB0718K2L

RT0603BRB0718K2L

Yageo

RES SMD 18.2KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 723.798

$0.13816

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв