RS73F1JTTD4702D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73F1JTTD4702D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 47K OHM 0.5% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05244
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:47 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
S3-47RF1

S3-47RF1

Riedon

RES SMD 47 OHM 1% 3W 6327

На залиха: 75.342

$1.46000

SG73P1JTTD3651D

SG73P1JTTD3651D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.65K OHM 0.5% 1/3W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

RN73H2ETTD2102C50

RN73H2ETTD2102C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 415.593

$0.24062

AF0402DR-07100KL

AF0402DR-07100KL

Yageo

RES SMD 100K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 5.813.953

$0.01720

RN731JTTD5360F25

RN731JTTD5360F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 536 OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RT1210FRD0746R4L

RT1210FRD0746R4L

Yageo

RES SMD 46.4 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 1.612.643

$0.06201

RN73H2BTTD50R5F100

RN73H2BTTD50R5F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 50.5 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RC0402FR-073K92L

RC0402FR-073K92L

Yageo

RES SMD 3.92K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

MCT06030C1784FP500

MCT06030C1784FP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 1.78M OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 5.747.126

$0.01740

ERJ-S02F3653X

ERJ-S02F3653X

Panasonic

RES SMD 365K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.931.620

$0.05177

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв