RG1005N-3010-W-T1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG1005N-3010-W-T1
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 301 OHM 0.05% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.46084
Листови со податоци онлајн
RG1005N-3010-W-T1 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:301 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW06035M10JNTA

CRCW06035M10JNTA

Vishay / Dale

RES SMD 5.1M OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 7.751.937

$0.01290

RNCF0402BTC37R4

RNCF0402BTC37R4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 37.4 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 2.597.402

$0.03850

RCP1206W390RGEC

RCP1206W390RGEC

Vishay / Dale

RES SMD 390 OHM 2% 2.4W 1206

На залиха: 74.829

$1.47000

RK73H1HTTC1131F

RK73H1HTTC1131F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.13K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ATTD4170F100

RN73H2ATTD4170F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 417 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

AC2512FK-0728R7L

AC2512FK-0728R7L

Yageo

RES SMD 28.7 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 188.679

$0.53000

LVT06R0030GER

LVT06R0030GER

Ohmite

RES 0.003 OHM 2% 1/3W 0603

На залиха: 153.846

$0.65000

RC0805FR-0721KL

RC0805FR-0721KL

Yageo

RES SMD 21K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2BTTD25R2F50

RN73H2BTTD25R2F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 25.2 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RC0402F7R15CS

RC0402F7R15CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 7.15 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв