HRG3216P-2872-B-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HRG3216P-2872-B-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 1W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.40800
Листови со податоци онлајн
HRG3216P-2872-B-T5 PDF
 • серија:HRG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:28.7 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1JTTD4592B10

RN73H1JTTD4592B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 45.9K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 273.410

$0.36575

RN73R2ETTD4811D100

RN73R2ETTD4811D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 582.852

$0.17157

M55342K11B32E4MT5V

M55342K11B32E4MT5V

Vishay / Dale

RES SMD 32.4K OHM 1% 1/20W 0402

На залиха: 70.112

$1.56890

RN73R2ATTD2770C10

RN73R2ATTD2770C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 277 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 454.545

$0.22000

RCS0603220KJNEA

RCS0603220KJNEA

Vishay / Dale

RES SMD 220K OHM 5% 1/4W 0603

На залиха: 769.230

$0.13000

RT1210FRD07118KL

RT1210FRD07118KL

Yageo

RES SMD 118K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 1.612.643

$0.06201

Y174512K4000Q9R

Y174512K4000Q9R

VPG Foil

RES SMD 12.4K OHM 0.16W J LEAD

На залиха: 17.691

$7.91350

RN73H2BTTD3970D10

RN73H2BTTD3970D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 397 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

$0.18425

RN73R2ATTD4750D10

RN73R2ATTD4750D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 475 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 660.982

$0.15129

RN731JTTD9311C50

RN731JTTD9311C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.31K OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв