RK73H1ERTTP4320D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H1ERTTP4320D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 432 OHM 0.50% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02737
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73-RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:432 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG2012V-4870-P-T1

RG2012V-4870-P-T1

Susumu

RES SMD 487 OHM 0.02% 1/8W 0805

На залиха: 99.706

$1.10324

CRCW080527K4FKEB

CRCW080527K4FKEB

Vishay / Dale

RES SMD 27.4K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 13.440.860

$0.00744

RK73B2ERTTD510J

RK73B2ERTTD510J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 1.346.076

$0.07429

RN73R2BTTD2102B05

RN73R2BTTD2102B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 197.863

$0.50540

RN73H2BTTD5360B50

RN73H2BTTD5360B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 536 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

TNPW06039K09BYEA

TNPW06039K09BYEA

Vishay / Dale

RES 9.09K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 417.710

$0.23940

RL0805FR-070R24L

RL0805FR-070R24L

Yageo

RES 0.24 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 200.000

$0.50000

RK73G2ATTD2941F

RK73G2ATTD2941F

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

SFR01MZPJ203

SFR01MZPJ203

ROHM Semiconductor

RES 20K OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ATTD1201F10

RN73R2ATTD1201F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.2K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 721.500

$0.13860

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв