RCP0603B16R0GS6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCP0603B16R0GS6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 16 OHM 2% 1.5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$3.62500
Листови со податоци онлајн
RCP0603B16R0GS6 PDF
 • серија:RCP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:16 Ohms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):1.5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
 • висина - седење (макс):0.023" (0.58mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0805BRB0751R1L

RT0805BRB0751R1L

Yageo

RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 490.196

$0.20400

RMCF0201JT330R

RMCF0201JT330R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 330 OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RCG06033K30JNEA

RCG06033K30JNEA

Vishay / Dale

RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT0603WRB0739K2L

RT0603WRB0739K2L

Yageo

RES SMD 39.2K OHM 1/10W 0603

На залиха: 160.390

$0.62348

RN73R2ETTD32R0C25

RN73R2ETTD32R0C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 385.579

$0.25935

RT1206BRD07523RL

RT1206BRD07523RL

Yageo

RES SMD 523 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 1.074.113

$0.09310

ERJ-HP6F3092V

ERJ-HP6F3092V

Panasonic

RES 30.9K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 2.498.750

$0.04002

RE1206FRE0739R2L

RE1206FRE0739R2L

Yageo

RES SMD 39.2 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 11.299.435

$0.00885

RN73H2ETTD3573F25

RN73H2ETTD3573F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 357K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

CPF0402B88R7E1

CPF0402B88R7E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 153.846

$0.65000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв