RT2512CKB0720KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT2512CKB0720KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 20K OHM 0.25% 3/4W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.39901
Листови со податоци онлајн
RT2512CKB0720KL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:20 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT1206FRE0745K3L

RT1206FRE0745K3L

Yageo

RES SMD 45.3K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.250.000

$0.01600

ERJ-PA2J391X

ERJ-PA2J391X

Panasonic

RES SMD 390 OHM 5% 1/5W 0402

На залиха: 625.000

$0.16000

RN73R2BTTD5230C50

RN73R2BTTD5230C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 523 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

RNCF1206CTC2K15

RNCF1206CTC2K15

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.15K OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 1.511.715

$0.06615

RT2010FKE0768K1L

RT2010FKE0768K1L

Yageo

RES SMD 68.1K OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 1.396.063

$0.07163

ERJ-B2BF6R2V

ERJ-B2BF6R2V

Panasonic

RES SMD 6.2 OHM 1W 1206 WIDE

На залиха: 695.555

$0.14377

RK73B1HTTC433J

RK73B1HTTC433J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 43K OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

SG73P1ETTP684J

SG73P1ETTP684J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 680K OHM 5% 1/8W 0402

На залиха: 6.211.180

$0.01610

CRCW121068R0JNEAHP

CRCW121068R0JNEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 68 OHM 5% 3/4W 1210

На залиха: 1.341.921

$0.07452

RC0402FR-0768K1L

RC0402FR-0768K1L

Yageo

RES SMD 68.1K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв