SG73P2BTTD301J

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73P2BTTD301J
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 300 OHM 5% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01898
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:300 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-PA3D4422V

ERJ-PA3D4422V

Panasonic

RES SMD 44.2K OHM 0.5% 1/4W 0603

На залиха: 4.741.583

$0.02109

RK73G2BTTD8063D

RK73G2BTTD8063D

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.319.109

$0.04312

SMM02070C5109FBP00

SMM02070C5109FBP00

Vishay / Beyschlag

RES 51 OHM 1% 2/5W MELF 0204

На залиха: 208.333

$0.48000

PLT0805Z4220LBTS

PLT0805Z4220LBTS

Vishay

RES SMD 422 OHM 0.01% 1/4W 0805

На залиха: 20.833

$6.24000

Y08502R00000D0R

Y08502R00000D0R

VPG Foil

RES SMD 2 OHM 1/2W 2516 WIDE

На залиха: 18.617

$6.98250

ERA-2VRB1801X

ERA-2VRB1801X

Panasonic

RES 1.8K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 658.978

$0.15175

TNPW0603249KFHEA

TNPW0603249KFHEA

Vishay / Dale

RES 249K OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 2.004.811

$0.04988

RN73R1ETTP2402F50

RN73R1ETTP2402F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RL2010FK-070R24L

RL2010FK-070R24L

Yageo

RES 0.24 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 931.098

$0.10740

3520560RJT

3520560RJT

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 560 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 217.391

$0.46000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв