RS73F2BTTD16R0D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73F2BTTD16R0D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 16 OHM 0.5% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10091
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:16 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-PB3B1182V

ERJ-PB3B1182V

Panasonic

RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 434.782

$0.23000

RT0603WRC0711RL

RT0603WRC0711RL

Yageo

RES SMD 11 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 297.212

$0.33646

CRCW080526K7FKEAHP

CRCW080526K7FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 26.7K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 3.312.355

$0.03019

TNPW080554K2BETY

TNPW080554K2BETY

Vishay / Dale

RES 54.2K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 272.420

$0.36708

CRGH2010J75K

CRGH2010J75K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 75K OHM 5% 1W 2010

На залиха: 1.485.663

$0.06731

RN73H2BTTD9201F10

RN73H2BTTD9201F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.2K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 581.023

$0.17211

RN73R2BTTD1563C25

RN73R2BTTD1563C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 156K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

RT0805DRD07115KL

RT0805DRD07115KL

Yageo

RES SMD 115K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 454.545

$0.22000

PHP00603E4321BBT1

PHP00603E4321BBT1

Vishay

RES SMD 4.32K OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

$0.59850

RG1608N-5111-D-T5

RG1608N-5111-D-T5

Susumu

RES SMD 5.11KOHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.022.913

$0.09776

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв