RN73R2ATTD3921F10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD3921F10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 3.92K OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.13860
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.92 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
KTR10EZPJ224

KTR10EZPJ224

ROHM Semiconductor

RES SMD 220K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 5.878.894

$0.01701

RNCF0201DTE1K10

RNCF0201DTE1K10

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.1K OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 3.571.428

$0.02800

RG2012N-302-W-T5

RG2012N-302-W-T5

Susumu

RES SMD 3K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 325.489

$0.30723

WSLP1206R0200FEK

WSLP1206R0200FEK

Vishay / Dale

RES 0.02 OHM 1% 1W 1206

На залиха: 141.083

$0.70880

RK73B2ERTTD914J

RK73B2ERTTD914J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 910K OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 1.346.076

$0.07429

RNCF0805BTE7R50

RNCF0805BTE7R50

Stackpole Electronics, Inc.

RES 7.5 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.724.137

$0.05800

RT0603FRE071K43L

RT0603FRE071K43L

Yageo

RES SMD 1.43K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 13.661.202

$0.00732

RN73R2ETTD3480A10

RN73R2ETTD3480A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 153.444

$0.65170

RQ73C1E2K87BTD

RQ73C1E2K87BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 2.87 KOHMS 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 133.333

$0.75000

RCP0603B15R0GEB

RCP0603B15R0GEB

Vishay / Dale

RES SMD 15 OHM 2% 1.5W 0603

На залиха: 117.481

$0.85120

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв